top of page

Evsel ve küçük tüketimli ticari tesislerde, doğalgazın kullanımına yönelik olarak oluşturulacak tesisatların ;tasarımı, yapımı, kontrolü, işletmeye alınması ve işletmeye alınmasından sonra yapılabilecek ilave ve tadilatları kapsar.Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri; Servis kutusundan itibaren Isıtma (kombi,kazan, soba, radyant ısıtıcı v.s ), ticari tesis için doğalgaz tesisatı (fırın,ocak, kuzine , döner ocağı ,buhar tesisatı v.s) , mutfak ve ocaklar için doğalgaz tesisatını İGDAŞ teknik şartnamesine uygun olarak tasarımını,imalatını , projelendirilmesini en uygun fiyatlarla , estetikten ödün vermeden müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

 

KOLON TESİSATI :

İGDAŞ servis kutusundan itibaren binadaki tüm dairelere giden sayaç vanalarına kadar olan tesisattır.Kolon tesisatlarında bütün binanın doğalgaz tesisatını kesen Ana kesme vanası kullanılması zorunludur.Kolon tesisatlarında deprem vanası kullanılması zorunludur.Servis kutusunun olmaması ve uygun olması durumunda yan binalardan hat alınabilir.Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri uzman kadrosu ve yetkili kaynakçı ustalarıyla ; boru çapının belirlenmesi, güzergah seçimi ,kaynak ve montaj işçiliği ile müşterilerimize hizmet etmektedir.

 

İÇ TESİSAT :

Sayaçtan itibaren yakıcı cihazlara kadar olan tesisattır.Evsel tüketimde ocak , kombi,soba şofbene kadar olan tesisattır. Vidalı birleştirme ile montaj işlemleri yapılır.Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri uzman kadrosu, igdaş yetkili tesisatçı ustalarıyla doğalgaz tesisatının güzergahını, boru çaplarını, kullanılacak yakıcı cihazların yerini tespit edip montaj işlemlerini yapmaktadır.Proje işlemleri igdaş yetkili Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri tarafından çizilip online olarak igdaş tarafından onaylatılmaktadır. Onaylanan projeye göre doğalgaz tesisatı yetkili ustalarımızla yapılmaktadır.Doğalgaz Tesisatı tamamlanan projelerin randevuları Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri tarafından igdaştan talep edilmektedir.Randevu günü Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri nin yetkili makine mühendisleri ve igdaş tesisat kontrol mühendisleri ile birlikte doğalgaz tesisatının sızdırmazlık kontrolü ve projeye uygunluğu kontrol edilerek doğalgaz uygunluk belgesi verilir.

 

SORULARLA DOĞALGAZ TESİSATI

1. Binamızda hiç doğalgaz kullanan yok, igdaş s.kutusu da yok doğalgaza geçmek için ne yapmalıyız?

Cevap : Binanızda doğalgaz yoksa öncelikle doğalgaza geçmek istiyoruz diye oy çokluğuyla karar alınması gerekiyor ( 8 daire den fazla olan binalarda noter tasdikli karar defteri ile ), daha sonra igdaşa müracaat edilip abonelik yapılması gerekiyor. Abonelik işlemlerinden sonra igdaş s.kutusu nu binaya getirme işlemini yapar, abonelik işlemlerinden sonra Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri ücretsiz keşif yaparak anakolon doğalgaz tesisatını tasarlar ve fiyatlandırır. Ana kolon tesisatı binaya aittir, bütün daire sakinleri tarafından yaptırılır. Ana kolon tesisatından sonra isteyen bina sakini daire içi doğalgaz tesisatını yaptırabilir.

 

2. Dairemin kapısına kadar doğalgaz tesisatı gelmiş , doğalgaza geçmek için ne yapmalıyım?

Cevap : Bu durumda yapmanız gereken Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri Firmamızdan ücretsiz keşif için talepte bulunmak(http://www.sefaisi.com/ucretsiz-kesif/, 444 10 70 ) ,eğer aboneliğiniz yoksa igdaş hizmet binalarından veya igdaş web sitesinden online abone olmak. Keşif sırasında doğalgaz tesisatının güzergahı , fiyatlandırılması müşteriye iletilir. Uygun görülmesi durumunda proje onay işleminin ardından dan doğalgaz tesisatı yapılır.

 

3. Merkezi sistem doğalgaz kullanıyoruz, sıcak su ve ocak için doğalgaz kullanmak istiyoruz ne yapmalıyız ?

Cevap: Ocak ve şofben için doğalgaz tesisatının yapılabilmesi için binanın domestik kolonunun yapılmış olması gerekiyor. Yani daire kapılarına kadar sayaç vanalarının getirilmesi gerekiyor. Domestik kolonunuz yoksa Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri ni arayıp keşif talebinde bulunabilirsiniz. Domestik kolon yapıldıktan sonra isteyen daire sakinleri dairelerine ocak ve şofben (sıcak su için) doğalgaz tesisatını Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri nin uzman kadrosu na yaptırabilirler.

 

4. Doğalgaz tesisatını Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri ne yaptırdığımda gazım ne kadar sürede açılır?

Cevap : Aboneliğiniz varsa Doğalgaz tesisatında süreç şu şekilde işlemektedir. Projenizin Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri tarafından çizlip İgdaş a online olarak gönderilmesi (1 gün), projenizin igdaş tarafından onaylanması (yaklaşık 1-2 gün),müşterimizin kullanım sözleşmesini yapması (müşteriye bağlı), doğalgaz tesisatı imalatının Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri tarafından yapılması (1 gün), igdaş tan tesisat kontrol için randevu alınması (yaklaşık 4-8 gün) , randevu gününde tesisatın kontrolünün yapılıp gazın açılması. Toplam süre yoğunluğa bağlı olarak yaklaşık 7-12 gün arasında açılabilmektedir.

 

5. İşyerim var doğalgaza geçmek istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Cevap : Doğalgazı üretimde (yemek pişirmek,ısıtmak, v.s.) için kullanan lokanta, cafe , kahve hane catering v.s yerler ticari işyeri olarak adlandırılır. Ticari işyerlerinde güvence bedeli tüketilen doğal gaz miktarına göre hesaplanır. Ticari yerlerde içtesisatlar 1’’ ve üstü çaplarda kaynaklı birleştirme ile yapılır. Doğalgaz tesisatı yapılacak cihazların ( endüstriyel ocak, fırın, benmari,döner ocağı, çay ocağı v.s. ) T.S.E. li ve vizeli olması gerekiyor. Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri uzman mühendis ve kadrosu ile her türlü ticari tesisin doğalgaza dönüşüm hizmetini yapmaktadır.

Her türlü sorularınız için Sefa Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri ni arayabilirsiniz.

Hemen Arayın

İletişim Formu
Doğalgaz Tesisatı
Nasıl yapıyoruz
HİZMETLERİMİZ
Diğer Hizmetlerimiz

Doğalgaz Tesisatı

Kalorifer Tesisatı

Kombi

Montajı

Petek Temizliği

Kazan Dairesi

Sıhhi Tesisat

Mekanik Tesisat

Yangın Tesisatı

bottom of page