top of page
Nasıl yapıyoruz

Kombi montajını mutlaka işin uzmanına yaptırınız !

 

Yeni bir kombi aldığınızda cihazınızın montajının üretici firmanın ( Demirdöküm vb.) ve gaz dağıtım şirketinin (İGDAŞ vb. ) teknik şartnamelerine uygun yapılması gerekir. Bu hem sizin güvenliğiniz için hem de kombinizin doğru çalışması için önemlidir.

 

Kombi montajının kısa sürede yapılması gerekir. Özellikle kış aylarında bozulan kombilerin değişiminin insanları soğukta bekletmeden yapılması mühimdir. Kombi Montajından sonra üretici firmaların ( Demirdöküm vb.) garantiyi başlatmaları  için gaz dağıtım şirketinin (İGDAŞ vb.) onayı gereklidir. Bu nedenle Kombi Montajını İGDAŞ yetkili firmalara yaptırmanız gerekir. Ayrıca kombinizi taktırdıktan sonra kısa sürede servis hizmeti alabilmeniz için yaygın servis ağına sahip bir markayı seçmek gerekir.

SEFA ISI Doğalgaz ve Isı Sistemleri ;

Demirdöküm yetkili satıcısı  ve İGDAŞ yetkili firma olarak  deneyimli ekipleriyle Kombi satışı ve montajı konusunda Siz değerli Müşterilerimize hizmet etmektedir.

Not:

  • 1.250 TL ilk kombi montajı kampanyası; Kalorifer, su, doğalgaz tesisatlarının herhangi bir tesisatta tadilat gerektirmeyecek şekilde kombi montajına hazır olması halinde geçerlidir.

  • 1.250 TL kombi montajına; Gaz bağlantı hortumu, kombi alt bağlantı seti, standart baca seti dahildir. Bunun dışında ki  malzemelerin  ( ilave baca aksesuarı, kombi dolabı, kollektör grubu vs. ) ücretleri ayrıca ilave edilecektir.

  • 1.250 TL Kombi değişimi kampanyası; Eski kombinin yenisi ile değiştirilmesi durumunda kombi montajı ve İGDAŞ uygunluk belgesi fiyatıdır,

  • 1.250 TL kombi montajına; Gaz bağlantı hortumu, kombi alt bağlantı seti, standart baca seti ve İGDAŞ uygunluk onayı dahildir. Bunun dışında ki  malzemelerin  ( ilave baca aksesuarı, kombi dolabı, kollektör grubu vs. ) ücretleri ayrıca ilave edilecektir.

  • Kombi montajı kampanyamız İstanbul Avrupa yakasında firmamızdan 20 km, İstanbul Anadolu yakasında firmamızdan 15 km uzaklığa kadar geçerlidir. Daha uzun mesafelerde yol farkı ilave edilir.

  • Elektrik bağlantısı yetkili servis tarafından yapılmaktadır.                                                                                  

  • Eski  kombinizi  500 TL ye sayıyoruz.

Eski kombinizi yenilerken, öncelikle bu işlem için doğalgaz şirketine bildirimde bulunulması gerekir(İstanbul için İGDAŞ). Bu bildirim ancak firmamız gibi “İGDAŞ Yetki Belgesine haiz firmalar” tarafından yapılabilir. Montaj işlemi de ancak ve ancak yetkili firmaların yetkili teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Doğalgaz şartnamesindeki güncel değişiklikleri takip eden sertifikalı firmaların yaptığı montajlarda, sonradan hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Kombi gibi doğalgazla çalışan cihazlar, sıradan birer beyaz eşya değildir. Bu yüzden marketlerden veya beyaz eşya mağazalarından alınmamalı ve montajı da İGDAŞ’ dan yetki belgesi olmayan firma veya elemanlara yaptırılmamalıdır.

 

Kombi yenilemede işlem sırası şöyledir;

 

1- Doğalgaz uygunluk belgesinin alınması: Bu belgenin alınması şarttır. Bu belge olmazsa cihazınız garanti kapsamı dışında kalır.

 

2- Eski kombinin sökülmesi: Eski kombinizin, mevcut tesisata ve duvarlara zarar verilmeden itinalı bir şekilde sökülmesidir.

 

3- Yeni kombinin duvara asılması ve baca bağlantısının yapılması: Yeni cihazın montaj şartnamesine uygun olarak duvara asılması, hermetik baca bağlantısının konvansiyonel kombilerde %2 eğimle aşağı doğru, yoğuşmalı kombilerde ise %2 eğimle yukarı doğru olacak şekilde yapılmasıdır.

 

4- Kombinin alt bağlantı parçalarının yenilenmesi: Eski kombi bağlantısında yer alan 1/2″ soğuk su giriş vanası ve filtresi ile kalorifer tesisatına bağlanacak 3/4″ kelebek vana ve filtresi yenileri ile değiştirilmelidir. Ayrıca gaz bağlantısında da 3/4″ sarı renkli makaronlu gaz fleksi takılmalıdır. Yoğuşmalı kombilerde” drenajın pis su tesisatına bağlanması” şarttır. Yoğuşmasız eski kombinizi yoğuşmalı bir cihazla değiştirebilirsiniz, bunun için yerinin uygun olması yeterlidir.

 

5- Tesisatın kontrol edilmesi: Montajın son aşamasında kombiye ve tesisata su verilerek kombi altında ve diğer odalarda kaçak olup olmadığının kontrol edilmesidir.

 

6- Elektrik bağlantısının yapılması: Yetkili servis tarafından cihazın elektrik bağlantısının yapılmasıdır.

 

7- Cihazın devreye alınması: Cihazın gaz ayarı yapılarak yetkili servis tarafından devreye alınması ve çalıştırılmasıdır. Bu aşamada muhakkak “doğalgaz uygunluk belgesinin” servise ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

8- Cihazın kullanımı hakkında bilgi verilmesi: Yetkili servisin, kullanıcıya cihazı nasıl kullanacağını tarif etmesidir. Bu anlatımlarda; cihazın açılışı, kapanışı, suyu eksildiğinde su takviyesinin nereden yapılacağı, cihazın yaz ve kış devresi, sıcaklığın artırılması ve azaltılması, arıza kodlarının anlamları gibi konularda bilgiler verilmektedir

KOMBİ MONTAJ KAMPANYALARIMIZ İÇİN ;

www.kombimontaji.istanbul  web sitemize  bakabilirsiniz.

 

Kombi Montajı

Hemen Arayın

İletişim Formu
Diğer Hizmetlerimiz

Doğalgaz Tesisatı

Kalorifer Tesisatı

Kombi

Montajı

Petek Temizliği

Kazan Dairesi

Sıhhi Tesisat

Mekanik Tesisat

Yangın Tesisatı

HİZMETLERİMİZ
bottom of page